شستشوی صحیح لباس زیر|لباس دونی

نحوه‌ی شستشو و مراقبت از لباس‌زیرها!

هر آنچه درباره نحوه‌ی‌ شستشو و مراقبت از لباس‌زیرها باید بدانیم اینکه از مواد شوینده سبک‌تر استفاده کنیم چون ممکن است موجب حساسیت پوستی در بعضی افراد شود. بهترین گزینه‌ صابون و پودرصابون است. توجه داشته باشید که لباس زیر باید به‌خوبی آبکشی شود تا هیچ‌گونه اثری از مواد شیمیایی بر روی پارچه باقی نماند. از ماشین‌لباسشویی استفاده نکنید. لباس‌زیر باید با حساسیت بیشتری شسته و آبکشی شود؛ چون ممکن است مواد شوینده در پارچه باقی مانده و موجب خارش و التهاب پوستی ناحیه تناسلی شود.

نکاتی که درباره نحوه‌ی شستشو و مراقبت از لباس‌زیرها باید بدانیم

 1.  اتو و‌ خشک کردن:
  عده ای عادت دارند بعد از شستن لباس‌زیر، آن را اتو و خشک کنند. اگر شستشوی خوب با مواد شوینده مناسب، صورت گرفته باشد؛ دیگر نیازی به اتو کردن نیست و می‌توانید لباس‌زیرها را در هوای آزاد و در معرض نور آفتاب قرار دهید.
 2. لباس زیررا با ماشین لباسشویی نشوییم:
   لباس‌زیرها با اندام‌های تحتانی در تماس هستند و براساس تحقیقات انجام شده روی هر لباس زیر حدود یک ‌‌دهم گرم مدفوع وجود دارد که منبع باکتری‌های مدفوعی هستند و محیط مرطوب ماشین لباسشویی را به انواعی از باکتری‌ها به خصوص باکتری ایکولای، سالمونلا آلوده می‌کنند و در نوبت‌های بعدی شستشو به سایر البسه انتقال پیدا کنند و افراد را به عفونت‌های مختلف مبتلا می‌کنند.

  برای جلوگیری از حساسیت از مواد شوینده سبکتر باید استفاده شود| لباس دونی

نکاتی که درباره نحوه‌ی شستشو و مراقبت ازسوتین باید بدانیم

 •  برای مراقبت و شستشو سوتین، گیره سوتین را ببندید.
 • سوتین را به هنگام شستشو در کیسه مخصوص لباس‌زیر قرار دهید و آن‌ها را از لباس‌های دیگر جدا کنید و هم زمان با لباس‌های دیگر آن‌ها را داخل ماشین لباس‌شویی می‌شویید.
 •  سوتین را در آب سرد یا ولرم با چرخه ملایم ماشین لباس‌شویی و هم‌رنگ با سوتین‌های دیگر بشویید.
 •  اگر کیسه مخصوص شستشو لباس زیر را ندارید، می‌توانید از روبالشی به جای آن استفاده کرده و آن را از بالا گره بزنید.
 • بهتر است سوتین‌ها را با دست شست؛ برای این کار آن‌ها را در لگن یا سینک پر از آب سرد یا ولرم با پودر کافی شستشو کنید.شستشوی سوتین ها در کیسه های مخصوص | لباس دونی

استفاده‌ ازبرچسب دستورالعمل شستشو لباس

اگر سوتین شما دارای «دستورالعمل شستشوی خاصی بر روی برچسبش» هست به آن عمل کنید. در شستشوی سوتین از سفیدکننده استفاده نکنید و یا از سفید کننده غیرکلردار استفاده کنید؛ چرا که کلر موجب از بین رفتن مادّه‌ای به نام اسپندکس می‌شود که در تولید سوتین از آن استفاده می‌شود.

استفاده از دستورالعمل لباس جهت شستشو| لباس دونی

 برای جلوگیری از بیماری پوستی، لباس‌زیر تمیز بپوشیم

«لباس‌زیر و لباس خواب» از جمله لباس‌هایی هستند که تمیزی و پاک بودنشان فوق العاده اهمیت دارد. چون مستقیماً با بدن ما در تماس هست و هرگونه ناپاکی و کثیفی بر سلامتی ما مؤثر است. هر روز لباس زیرتان را عوض کنید. برای لباس خواب نیز بهتر است ۳یا ۴ بار بعد از پوشیدن، شسته شود متاسفانه بیشتر مردم نمی‌دانند که شب‌ها چقدر عرق می‌کنند و چقدر بافت مرده از پوستشان خارج می‌شود. بهتراست لباس زیر بانوان و آقایان جدا از هم شسته و خشک شود.

عوض کردن مرتب لباس خواب| لباس دونی

نوشته ایجاد شد 9

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط

متنی که میخواهید برای جستجو وارد کرده و دکمه جستجو را فشار دهید. برای لغو دکمه ESC را فشار دهید.

بازگشت به بالا