10 راهکاربرای ارتباط موثر با شریکمان|لباس دونی

۱۰ راهکار برای ارتباط موثر با شریکمان

درگیری‌عاطفی و احساساتی بودن به معنی عشق بی‌حد و مرز نیست. برای ارتباط موثر با شریکمان، داشتن توانایی گفتگو عمیق‌ که به همه اجازه‌ی شنیده شدن می‌دهد،‌ داریم.

اگر بتوانید درهر‌شرایطی بدون ضربه زدن و ایجاد فشارهای روانی و استرس صحبت کنید، همه چیز در اطراف شما بهتر پیش می‌رود. و ارتباط موثری با شریکتان خواهید داشت.

۱. احساسات خود را بشناسید

برای ارتباط موثر با شریکمان، دانستن این‌که چگونه احساساتتان می‌تواند خدشه‌دار شود بسیار کمک کننده است.  با اولین احساسات هیجانی خود پیش نروید. چند دقیقه با آن در تماس باشید و دست و پنجه نرم کنید تا بتوانید با احساستان ارتباط برقرار کنید.

احساسات خود را بشناسید|لباس دونی

۲. احساسات واقعیتان را به اشتراک بگذارید

یکی دیگر از راهکارهای موثر برای ارتباط با شریکتان، زمانی است که از ته دلتان صحبت می‌کنید، فرد دیگر آن را احساس می‌کند و پیام شما به قلبش می‌رسد.
«یا طبق فرهنگ خودمان سخنی که از دل برآید، بر دل بنشیند».

احساسات واقعیتان را به اشتراک بزارید| لباس دونی

۳. آتش را احساس کنید، ولی مراقب باشید نسوزید!

اگر چیزی واقعا شما را هیجان زده یا عصبی می‌کند، بهتر است احساساتتان را طوری نشان ندهید که شخص دیگر را ناراحت و معذب کنید. هیجان یا ناامیدی خود را با کلمات به اشتراک بگذارید نه با صدای بلند.

آتش را احساس کنید|لباس دونی

۴. از آن‌ها بخواهید پاسخ دهند

گاهی اوقات افراد جواب سوالات شما را نمی‌دهند و به اندازه کافی از شما قدردانی نمی‌کنند. اگر آن‌ها این‌کار را انجام نمی‌دهند از آن‌ها جواب بخواهید.

 

از آنها بخواهید پاسخ بدهند| لباس دونی

۵. سنگ صبور خوب پیدا کنید!

اگر احساسات منفی شما را غوطه‌ور ساخته و شما احتیاج دارید آن‌ها را آزاد کنید، شخص مورد اعتماد خود را پیدا کنید و با او صحبت کنید.بیان احساسات می‌تواند به مشخص‌تر شدن مسئله کمک کند و وقتی احساسات شما فروکش ‌کند، می‌توانید درباره‌ی آن صحبت کنید.

سنگ صبورخوب پیدا کنید|لباس دونی

۶. هیچ‌وقت درباره‌ی احساسات بقیه قضاوت نکنید

اگر شما ۱۰۰٪ مطمئن نیستید، بپرسید. وقتی که می‌دانید چه اتفاق احساسی افتاده، می‌توانید متناسب با شرایط صحبت کنید که کمک بیشتری هم می‌کند و ضرر نمی‌رساند.

 

۷. با معنی ومفهوم صحبت کنید

اگر هردوی شما از صحبت کردن متوجه مسئله شوید، می‌توانید بحث‌ها را به گفتگوهایی قدرتمند تبدیل کنید و بحث‌های دیگر را بسیار راحت‌تر کنید.

با معنی و مفهوم صحبت کنید| لباس دونی

 

۸. قبول کنید که ممکن است بعد‌ ازهر بحث احساس خوبی نداشته باشید

همه‌ی بحث‌ها آن‌طوری که دوست دارید پایان نمی‌پذیرند. شما ممکن است آن چیزی که می­‌خواستید را دریافت نکنید یا ممکن است نیازی به یک گفتگوی دیگر داشته باشید.

بعد هر بحثی ممکن است احساس خوبی نداشته باشید| لباس دونی

۹. به گونه‌ایی صحبت کنید که دوست دارید با شما صحبت کنند

با انجام این کار شما لحن صدای مورد نیاز در گفت و گو را تعیین می­‌کنید. اگر شما با حمله کردن شروع کنید می‌توانید با یک جنگ تمام کنید. اگر به روشنی و با‌ مهربانی صحبت کنید، می‌­توانید زمان کمتری برای رویارویی با مشکل داشته باشید.

به گونه‌ایی صحبت کنید که دوست دارید|لباس دونی

۱۰.‌ اگر شما چیزی که احتیاج دارید را از صحبت کردن نمی گیرید، کمک بگیرید

اگر نمی‌توانید به خودی خود رشدی داشته باشید، شخص سوم را پیدا کنید! اگر این یک مشکل شخصی است، یک مشاور خوب پیدا کنید. گاهی اوقات یک مشاور بی­‌طرف می‌تواند همه را به سمت یک راه‌حل مشترک راهنمایی کند.

برای حل مشکل از نفر سوم کمک بگیرید| لباس دونی

نوشته ایجاد شد 9

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط

متنی که میخواهید برای جستجو وارد کرده و دکمه جستجو را فشار دهید. برای لغو دکمه ESC را فشار دهید.

بازگشت به بالا