روز ولنتاین روز عشق|لباس دونی

درباره‌‌ تاریخچه “روز عشق یا ولنتاین” چه‌ می‌دانید؟!

روز ولنتاین، که با نام «روز عشق» شناخته می‌شود، هر سال در روز ۱۴ فوریه (۲۵ بهمن ماه) در سراسر دنیا، روز عشق را جشن می‌گیرند.
سابقهٔ تاریخی روز عشق یا ولنتاین به جشنی که به افتخار، قدیس ولنتاین در کلیساهای کاتولیک برگزار می‌شد، بازمی‌گردد و برگرفته از سنن ر‌ُم باستان و مسیحیت می‌باشد.
ابراز عشق در این روز معمولاً با فرستادن کارت تبریک ولنتاین (عشق) یا خرید هدایایی مانند: گل سرخ، ساعت، لباس و یا حتی سورپرایز کردن معشوقه خود با مکان‌های جذاب و دیدنی … انجام می‌شود.

ابراز علاقه با هدیه دادن|لباس دونی

افسانه‌ی تلخ درباره «روز‌ ولنتاین»

طبق یک افسانه مشهور در قرن سوم میلادی، در رُم باستان در دوران فرمانروایی «کلودیوس دوم» کشیشی به نام ولنتاین زندگی می‌کرد. در‌طول دوره زندگی او امپراتوری رُم با حمله‌های قبیله‌ایی رو به زوال و نابودی بود. کلودیوس عقیده داشت که ازدواج، سربازان را ضعیف می‌کند، بنابراین ازدواج را برای مردان جوان ممنوع کرد تا تضمینی برای حفظ قدرت سربازانش باشد.

این قانون ممنوعیت ازدواج همه را شوکه کرد. ولنتاین معتقد بود که این حکم ناعادلانه است؛ لذا مخفیانه عقد سربازان رومی را با دختران محبوبشان جاری می‌کرد. هنگامی که کلودیوس  متوجه این موضوع شد، ولنتاین را به مرگ محکوم کرد.
بنابراین این روز را به نام «روز عشق یا روز ولنتاین» نام‌گذاری کردند.

افسانه کشیش ولنتاین

درباره «عشق» چه می‌دانید؟!

مردم معتقدند که عشق؛ خالص، شیرین و دردناک است. حقیقت این است که عشق یک ضرورت اصلی و اساسی در زندگی همه ما است. برای زندگی خوب و سالم همه باید مورد دوست داشته شدن قرار بگیرند و کسی را دوست داشته باشند. عشق، تعاریف مختلفی دارد و هر کسی دیدگاه خود را از عشق به شما ارائه می‌دهند که شامل: احساسات، خلق و خو و نگرش‌های بسیار مختلفی است.

معنای اصلی عشق

عشق، چیزی فراتر از علاقه جسمانی به شخص است‌، یک دلبستگی عاطفی است. مردم اغلب عشق و شهوت را اشتباه می‌گیرند. عشق به معنای متعهد و متصل شدن عمیق به کسی یا چیزی است.

معنای اصلی عشق، احساس بیش از دوست داشتن نسبت به شخصی است. این پیوندی است که دو نفر در آن مشترک هستند. برای پایداری ارتباط عاطفی‌تان تلاش کنید.عشق احساس دوست داشتن بین دونفر| لباس دونی

نوشته ایجاد شد 9

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط

متنی که میخواهید برای جستجو وارد کرده و دکمه جستجو را فشار دهید. برای لغو دکمه ESC را فشار دهید.

بازگشت به بالا