چه ساعت‌هایی برای شما مناسب است؟| لباس دونی

چه ساعت‌هایی برای شما مناسب‌اند؟

ساعت مناسب هرشخص نشانگر شخصیت اوست؛ چه ساعت‌هایی برای شما مناسب‌اند؟   انتخاب ساعت‌ مناسب، سلیقه و حتی شوخ‌طبعی شما را به نمایش می‌گذارد؛ اگرچه انتخاب ساعت کار طاقت‌فرسایی است. در این مقاله قصد داریم انواع ساعت‌ها را به شما معرفی کنیم تا هرکدام را که خواستید به تناسب نیازتان تهیه کنید.

۱. ساعت آنالوگ

ساعت‌های آنالوگ که می‌تواند ساعت مناسب شما باشد. صفحۀ کوچک دوازده رقمی دارند که عقربۀ ساعت‌شمار و دقیقه‌شمارشان وظیفه نمایش زمان را برعهده دارد. در برخی مدل‌ها عقربۀ ثانیه‌شمار هم به این دو اضافه می‌شود. ساعت‌های آنالوگی هستند که از اعداد ریاضی یا اعداد رومی استفاده می‌کنند.

 

چه ساعت‌هایی‌برای شما مناسب‌اند؟| لباس دونی

۲. ساعت دیجیتال

ساعت مناسب دیگری که به شما معرفی می‌کنیم ساعت دیجیتال است. این نوع ساعت که به جای عقربه از دیجیت‌ها برای نمایش ساعت، دقیقه و گاه ثانیه استفاده می‌کند.

 

چه ساعت‌هایی‌برای شما مناسب‌اند؟- ساعت دیجیتال| لباس دونی

۳. ساعت اتوماتیک

ساعت مناسب دیگر ساعت اتوماتیک است، این مدل ساعت که با تکان های معمول دست به کار کردن ادامه می‌دهد و اگر آن‌ها را هرروز به دست کنید نیازی به وایندینگ یا محرک حرکت ندارند. این انرژی از وزن یک نیم‌دیسک فلزی به نام روتور تأمین می‌شود که وقتی راه می‌روید به دور خود می‌چرخد. از این چرخش برای تأمین انرژی ساعت در طول شب یا حتی بیشتر کافی است. انرژی ذخیره‌شدۀ روتور می‌تواند ساعت را، بدون اینکه به دست باشد، ۲۴ تا ۴۸ ساعت سر پا نگه دارد. به این ساعت ها سلف-وایندینگ و حرکتی هم می‌گویند.

۴. کرونوگراف

کار کردن با این ساعت‌ها ساده است. دکمۀ شروع و توقف را در کناره این ساعت‌ها فشار می‌دهید تا این گاه‌شمار به کار بیافتد. دکمۀ پایینی هم شمارش را از نو آغاز می‌کند. این دکمه‌ها کمک می‌کند زمان برگزاری مسابقات یا رخدادها را اندازه‌گیری کنید. این ساعت مناسب برای نیازهای شما خواهد بود.

۵. ساعت غواصی

ساعت غواصی یا ضدآب یک ساعت مناسب دیگری است، در واقع ساعتی است که در اعماق بیش از ۱۰۰ متر دریا، آبی در آن نفوذ نمی‌کند. در یک ساعت غواصی معمولی در عمق ۲۰۰ تا ۳۰۰ متر هم آب نفوذ نمی‌کند ولی فن‌آوری‌های جدید نفوذ به اعماق بیشتر را هم به ساعت ها داده است.

 

چه ساعت‌هایی‌ برای شما مناسب‌؟- ساعت اتوماتیک| لباس دونی

۶. ساعت مجلسی

ساعت مجلسی می‌تواند یکی از ساعت‌های مناسب شما باشد و شیک ترین نوع ساعت‌ها است. پیچیده نیست و تنها یک کار می‌کند نمایش زمان. یک ساعت مجلسی باید ساده، شیک و مهم تر از همه مینیمالیستیک باشد. چنین ساعتی را نباید آنقدر با کرونوگراف و جواهرات و الماس پر کرد که آنقدر بزرگ شود که با ساعت دیواری تفاوتی نکند.

۷. ساعت کوارتز

ساعت کوارتز یک نوسانگر الکترونیکی دارد که با کریستال کوارتز کار می‌کند. جریان الکتریکی باعث می‌شود این کوارتز پالسی با نوسانی دقیق تولید کند. این فرکانس در یک مدار مجتمع تقسیم می‌شود و به کمک یک استپ موتور عقربه های ساعت را می‌چرخاند. باتری این ساعت ها را باید هر از گاهی عوض شود.

۸. ساعت مکانیکی

ساعت مکانیکی، برخلاف ساعت های کوارتز، از یک مکانیزم مکانیکی برای محاسبه‌ی زمان استفاده می‌کند. این ساعت با فنری که فنر مرکزی نام دارد کار می‌کند که باید هر چند وقت یک بار آن را پیچاند. این اتفاق صدای تیک تاکی ایجاد می‌کند که مشخصه‌ی تمام ساعت های مکانیکی است.

 

چه ساعت‌هایی‌ برای شما مناسب‌اند؟- ساعت مجلسی| لباس دونی

۹. ساعت خلبانی

یک ساعت مناسب دیگری که به شما معرفی می‌کنیم ساعت خلبانی است. این ساعت که زینت بخش مچ دست خلبانان هواپیماست، توانسته در اوج زیبایی، دوام داشته باشد. از مجموعه‌ی آویاتیس ساعت‌های فورتیس تا ساعت‌های اسکادران‌ها، هر کاری از این ساعت های سرسخت برمی‌آید.

 

۱۰. ساعت میدانی

این نوع ساعت‌ها را برای سربازانی طراحی کرده‌اند که می‌خواستند حملات را جهت‌یابی کنند، زمان را در شب بخوانند و ساعت اسپورتی که در سختی جنگ دوام بیاورد و با همه‌ی این‌ها سرپا و سالم بماند. امروزه هم این ساعت ها خشن، کارا و مطابق مد روز هستند.

 

چه ساعت‌هایی‌ برای شما مناسب‌اند؟- ساعت خلبانی | لباس دونی

۱۱. ساعت هوشمند

ساعت مناسب دیگری که قصد داریم معرفی کنیم. ساعت هوشمند می‌باشد، دستگاهی قابل حمل است، این ساعت مانند یک ساعت مچی روی مچ بسته می‌شود. البته این ساعت‌ها، مثل گوشی‌های هوشمند، صفحه ی لمسی دارند، قابلیت نصب نرم افزار دارد و عموماً علائم حیاتی چون ضربان قلب را ثبت می‌کند.

 

چه ساعت‌هایی‌ برای شما مناسب‌اند؟- ساعت هوشمند| لباس دونی

 

 

 

وبسایت http://khane-saat.ir
نوشته ایجاد شد 40

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط

متنی که میخواهید برای جستجو وارد کرده و دکمه جستجو را فشار دهید. برای لغو دکمه ESC را فشار دهید.

بازگشت به بالا