ساعت مچی سوئیسی شما اصل است یا تقلبی؟| لباس دونی

ساعت مچی سوئیسی شما اصل است یا تقلبی؟

اگر نمی‌خواهید شخصی ساعت مچی سوئیسی تقلبی‌اش را به جای اصل به شما بفروشد، چند دقیقه وقت بگذارید و در این مقاله به یکسری نکات توجه فرمایید. آگاهی به این نکات باعث می‌شود که کسی ساعت قلابی‌اش را به جای ساعت مچی اصل سوئیسی به شما تحمیل کند.

نکاتی که شما درباره ساعت مچی سوئیسی باید بدانید؟

 • قیمت:
  سازندگان سوئیسی ساعت، به کیفیت بسیار بالای جنس محصولات‌شان و مکانیسم دستی و پیچیده تولید آن‌ها که گاه از الماس و پلاتین و طلا است می‌نازند. ساعت استیلی با قیمت ۵ هزار دلار و ساعت‌های طلا از ۲۰ هزار دلار به بالا می‌باشند.
 • حکاکی پشت ساعت:
  ساعت‌های اصل محصولات کاملی‌اند، ولی در ساعت‌های تقلبی خطاهای فراوانی وجود دارد که حکاکی پشت بدنه یکی از آن‌ها است. اگر با ذره‌بین نگاه کنید، حکاکی پشت بدنه ساعت ها باید بی‌نقص و کامل باشد.
 • چندکاره بودن:
  ساعت‌های لوکس
  عملکردی بیش از نمایش ساعت دارند. نکته‌ مهم این است که گاه از قلم می‌افتد، توجه به جزئیات است. به امکانات ساعت نگاه کنید و دقت کنید که تمام‌شان کار کنند یا روی ساعت تعبیه شده باشند.
 • خطاها:
  شاید فکر کنید کسی که خودش را به دردسر می‌اندازد و ساعتی مشابه ساعت سوئیسی اصل درست می‌کند، در املای کلماتش هم بی‌خطا عمل می‌کند. اما همیشه این‌طور نیست. بسیار پیش می‌آید که مثلاً واژه professional روی ساعت‌های اُمگای تقلبی با یک s کم‌تر یا اضافه‌تر نوشته شده‌اند. از یک ذره‌بین کمک بگیرید و املای واژگان را با دقت بررسی کنید.
 • آرام و کارایی:
  مهندسین طراح ساعت‌های باکیفیت سوئیسی تلاش می‌کنند ساعت هایی بسازند که بی‌نهایت آرام و بی‌صدا باشند. اگر شخصا برای خرید پیش فروشنده رفته‌اید، به صدای ساعت گوش دهید. تا وقتی که ساعت را به گوش‌تان نچسبانده‌اید، نباید هیچ تیک‌تاکی به گوش‌تان برسد.

ساعت مچی سوئیسی شما اصل است یا تقلبی؟|لباس دونی

نکاتی که درباره خدمات ساعت مچی سوئیسی باید بدانید

 • محل فروش:
  هر شرکت سوئیسی تولید ساعت به دنبال اعتبار، کیفیت و محبوبیت محصولاتش است . پس عاقلانه است که محصولات‌شان را در اختیار نمایندگی‌های محدودی قرار دهند. در وب‌سایت تمام شرکت‌های تولید ساعت سوئیسی، آدرس و نام فروشگاه‌های مجاز هر شهر و کشوری فهرست شده است.
 • گواهی اصالت:
  برندهای ساعت مچی سوئیسی بر ارزش فرهنگی محصولاتتشان تعصب دارند و از این‌رو، چه ساعت شما بخشی از یک سفارش نسخه‌محدود (limited edition) باشد چه سفارش شخصی منحصربه‌فرد، همواره با گواهی اصالت به فروش می‌رسند و باید همانند خود ساعت، با دقت و وسواس نگهداری شود.
 • بسته‌بندی امن:
  اگر ساعتی که خریداری کردید جدید است، به بسته‌بندی محصول‌تان نگاه کنید. چند راه کوچک وجود دارد که نشان می‌دهد بسته‌بندی محصول اصل است یا خیر. شرکت امگا یک نقطۀ قرمز پشت بدنه ساعت‌هایش می‌گذارد که نشان می‌دهد ساعت بازشده یا آکبند است.
 • وزن:
  در آخر به وزن ساعت نگاه کنید. ساعت‌های طلایی رولکس در مقایسه با مشابه‌های تقلبی‌شان بسیار سنگین‌ترند. چون طلای رولکس از فلز به‌کاربرده‌شده و در مدل‌های تقلبی سنگین‌تر می‌باشد. حتی بدنه‌های استیل ضدزنگ رولکس هم از نمونه‌های تقلبی‌اش سنگین‌تر است. البته این تصور هم اشتباه است که فکر کنید ساعت‌های سبک تقلبی و ساعت‌های سنگین اصل هستند. بسیاری از ساعت‌های اصل سوئیسی وزن کمی دارند.
وبسایت http://khane-saat.ir
نوشته ایجاد شد 40

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط

متنی که میخواهید برای جستجو وارد کرده و دکمه جستجو را فشار دهید. برای لغو دکمه ESC را فشار دهید.

بازگشت به بالا